Żłobek w Boguchwale ul. Reja 1 (Osiedle Nowy Gaj)

ul. Reformacka 4
35-026 Rzeszów.
Żłobek "Słodki Bobasek" w Boguchwale to oddział prywatnej placówki, która prowadzi działalność opiekuńczo-pielęgnacyjną oraz wychowawczą dla dzieci w wieku od 5 miesięcy do 3-4 lat.
Zapisy dzieci w wieku od 5-go miesiąca życia do lat 3-ech oraz zamieszkałych na terenie Gminy Boguchwała trwają przez cały rok kalendarzowy.

Maluszki mają zapewniony indywidualny rytm dnia zgodny z przyjętym w domu, oraz dostępną osobną sypialnię

Żłobek w Boguchwale powstał spełnia wszystkie standardy wskazane w obowiązujących Rozporządzeniach oraz ustawie z dnia 4 lutego 2011 o opiece nad dziećmi do lat 3.

Tworząc punkt opieki nad dzieckiem Słodki Bobasek, robiliśmy wszystko, aby w momencie wejścia w życie ustawy móc otrzymać status „Żłobka”, a nie „Klubu Malucha”.

Przewaga statusowa „żłobka” nad „klubem malucha” ma znaczenie, ponieważ zwiększa bezpieczeństwo Państwa pociech przebywających w placówce, ponieważ Żłobek spełnia dużo wyższe standardy bezpieczeństwa wyszczególnione w przepisach techniczno-budowlanych oraz przepisach o ochronie przeciwpożarowej.

Drugim istotnym elementem wyróżniającym „żłobek od „klubu malucha” jest ilość godzin w ramach, których dziecko może przebywać pod opieką w danym punkcie opieki,

Państwa pociechy są bezpieczne pod naszymi skrzydłami, ponieważ żłobek spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa wyszczególnione w przepisach techniczno-budowlanych oraz przepisach o ochronie przeciwpożarowej. Żłobek jest wpisany do rejestru, podlega więc kontroli m. in. Państwowej Powiatowej Stacji Epidemiologicznej

Dziecko może przebywać pod opieką żłobka, do 10 godzin dziennie.

Zajęcia z integracji sensorycznej

Nasz doświadczony personel przeprowadza codzienne zajęcia, zgodnie z programem pięciu zmysłów.

Zajęcia w których uczestniczą dzieci są codziennie ukierunkowane na stymulowanie innego zmysłu, są to: dotyk, słuch, wzrok, węch i smak.
Dzieci w naszych placówkach mają możliwość w przyjaznej atmosferze i pod okiem specjalistów poznawać wszystkimi zmysłami otaczający je świat – a jednocześnie dobrze się bawić.

Poza skupieniem się na określonych zmysłach każde zajęcia równocześnie aktywują dwa najistotniejsze w integracji sensorycznej systemy jakimi są układ przedsionkowy i proprioceptywny. Dzięki układowi przedsionkowo-proprioceptywnemu człowiek odbiera doznania związane z ruchem i zmianami w ruchu. Ma on wpływ na utrzymanie równowagi,
świadomość przestrzeni, właściwe napięcie mięśniowe, koordynację i płynność ruchu. Od jego prawidłowego działania zależy kształtowanie się i rozwój funkcji ruchowych, czuciowych i poznawczych.

Odpowiednio zaplanowane ćwiczenia stymulujące układ przedsionkowy normalizują działanie systemu nerwowego. Wpływają również na rozwój funkcji słuchowo-językowych oraz na odbiór wrażeń przez inne systemy zmysłowe.

Realizujemy szereg programów m.in.:

  • pożegnanie z pieluszką,
  • Bajka na pogodę i niepogodę”- bajkoterapia dla dzieci wg. Marii Molickiej,
  • „Dźwięki, które leczą” -muzykoterapia ,
  • „… a Ja w domu mam chomika, kota rybki oraz psa ”- program opieki nad zwierzątkami i roślinkami,
  • Bezpieczeństwo maluszków na co dzień,
  • Higiena Słodkich Bobasków a co to takiego?

Galeria zdjęć

Jak do nas trafić?
Niepubliczny
Żłobek Sensoryczny
w Boguchwale