Słodki Bobasek - żłobek Racławówka

Żłobek w Racławówce

ul. Reformacka 4
35-026 Rzeszów.
Żłobek "Słodki Bobasek" w Racławówce to oddział prywatnej placówki, która prowadzi działalność opiekuńczo-pielęgnacyjną oraz wychowawczą dla dzieci w wieku od 5 miesięcy do 3-4 lat.
Żłobek w Racławówce funkcjonuje od stycznia 2018 r. usytuowany w dogodnym miejscu tuż przy szkole w Racławówce. W budynku o powierzchni ponad 170 m2, znajdują się dwie przytulne sale zabaw, dla łącznie 33 dzieci. Placówka posiada mały ale "własny" plac zabaw, przystosowany dla małych dzieci oraz monitoring wewnętrzny. Żłobek został utworzony ze środków Gminy Boguchwała przy wsparciu w formie współfinansowana z "Resortowego programu instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 MALUCH plus - edycja 2017".

Dysponujemy własnym ogródkiem z placem zabaw, monitoringiem wewnętrznym i parkingiem.

Słodki Bobasek - żłobek Racławówka

* „Prowadzenie żłobka w RACŁAWÓWCE jest współfinansowane ze środków Gminy Boguchwała”
* „Powstanie żłobka jest współfinansowane w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH plus – edycja 2017” oraz budżetu Gminy Boguchwała”

Pomysł stworzenia żłobka zrodził się po dostrzeżeniu problemu, jaki stoi przed rodzicami którzy, chcą wrócić do pracy zawodowej, a nie mają możliwości zapewnienia opieki swoim pociechom przez osoby bliskie. Stworzyliśmy miejsce, gdzie Państwa dziecko otoczone jest czułą i troskliwą opieką wykwalifikowanego personelu, a Maluszki czują się bezpiecznie, gdyż priorytetem jest rozwijanie ich osobowości i umiejętności zgodnie z ich potrzebami oraz indywidualnym tempem rozwoju.

Zajęcia z integracji sensorycznej

Nasz doświadczony personel przeprowadza codzienne zajęcia, zgodnie z programem pięciu zmysłów.

Zajęcia w których uczestniczą dzieci są codziennie ukierunkowane na stymulowanie innego zmysłu, są to: dotyk, słuch, wzrok, węch i smak.
Dzieci w naszych placówkach mają możliwość w przyjaznej atmosferze i pod okiem specjalistów poznawać wszystkimi zmysłami otaczający je świat – a jednocześnie dobrze się bawić.

Poza skupieniem się na określonych zmysłach każde zajęcia równocześnie aktywują dwa najistotniejsze w integracji sensorycznej systemy jakimi są układ przedsionkowy i proprioceptywny. Dzięki układowi przedsionkowo-proprioceptywnemu człowiek odbiera doznania związane z ruchem i zmianami w ruchu. Ma on wpływ na utrzymanie równowagi,
świadomość przestrzeni, właściwe napięcie mięśniowe, koordynację i płynność ruchu. Od jego prawidłowego działania zależy kształtowanie się i rozwój funkcji ruchowych, czuciowych i poznawczych.

Odpowiednio zaplanowane ćwiczenia stymulujące układ przedsionkowy normalizują działanie systemu nerwowego. Wpływają również na rozwój funkcji słuchowo-językowych oraz na odbiór wrażeń przez inne systemy zmysłowe.

Realizujemy szereg programów m.in.:

  • pożegnanie z pieluszką,
  • Bajka na pogodę i niepogodę”- bajkoterapia dla dzieci wg. Marii Molickiej,
  • „Dźwięki, które leczą” -muzykoterapia ,
  • „… a Ja w domu mam chomika, kota rybki oraz psa ”- program opieki nad zwierzątkami i roślinkami,
  • Bezpieczeństwo maluszków na co dzień,
  • Higiena Słodkich Bobasków a co to takiego?

Galeria zdjęć

Jak do nas trafić?
Niepubliczny
Żłobek Sensoryczny
w Racławówce