Słodki Bobasek - żłobek Nosówka

Żłobek w Nosówce

Nosówka 178
36-046 Zgłobień
Żłobek "Słodki Bobasek" w Nosówce to oddział prywatnej placówki, która prowadzi działalność opiekuńczo-pielęgnacyjną oraz wychowawczą dla dzieci w wieku od 5 miesięcy do 3-4 lat.
Żłobek w Nosówce działa od stycznia 2016 r. Mieści się w wyremontowanym budynku po dawnej szkole, posiada piękny plac zabaw przystosowany dla małych dzieci oraz monitoring wewnętrzny. W żłobku znajdują się 3 sale dla 31 wychowanków, które zostały zaprojektowane z myślą o ich komforcie. Są kolorowe, wyposażone w niezbędne meble i pomoce do pracy z maluchami. Środki na utworzenie placówki pochodzą z Budżetu Gminy Boguchwała oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 "Maluch".

Dysponujemy własnym ogródkiem z placem zabaw, monitoringiem wewnętrznym i parkingiem.

Słodki Bobasek - żłobek Nosówka

Żłobek dla Twojego dziecka

Pomysł stworzenia żłobka zrodził się po dostrzeżeniu problemu, jaki stoi przed rodzicami którzy, chcą wrócić do pracy zawodowej, a nie mają możliwości zapewnienia opieki swoim pociechom przez osoby bliskie. Stworzyliśmy miejsce, gdzie Państwa dziecko otoczone jest czułą i troskliwą opieką wykwalifikowanego personelu, a Maluszki czują się bezpiecznie, gdyż priorytetem jest rozwijanie ich osobowości i umiejętności zgodnie z ich potrzebami oraz indywidualnym tempem rozwoju.

Podczas powstawania „Słodkiego Bobaska”, posługiwaliśmy się założeniami projektu do ustawy z dnia 4 lutego 2011 o opiece nad dziećmi do lat 3.

Tworząc punkt opieki nad dzieckiem Słodki Bobasek, robiliśmy wszystko, aby w momencie wejścia w życie ustawy móc otrzymać status „Żłobka”, a nie „Klubu Malucha”.

Przewaga statusowa „żłobka” nad „klubem malucha” ma znaczenie, ponieważ zwiększa bezpieczeństwo Państwa pociech przebywających w placówce, ponieważ Żłobek spełnia dużo wyższe standardy bezpieczeństwa wyszczególnione w przepisach techniczno-budowlanych oraz przepisach o ochronie przeciwpożarowej.

Drugim istotnym elementem wyróżniającym „żłobek od „klubu malucha” jest ilość godzin w ramach, których dziecko może przebywać pod opieką w danym punkcie opieki,

  • żłobek do 10 godzin dziennie
  • klub malucha do 5 godzin dziennie.

Ustawa mówi o ósemce dzieci przypadających na jedną opiekunkę w punktach sprawowania opieki nad dziećmi do lat 3. W „Słodkim Bobasku” na jedną opiekunkę przypada 5 dzieci zapisanych do „Słodkiego Bobaska”.

Zajęcia z integracji sensorycznej

Nasz doświadczony personel przeprowadza codzienne zajęcia, zgodnie z programem pięciu zmysłów.

Zajęcia w których uczestniczą dzieci są codziennie ukierunkowane na stymulowanie innego zmysłu, są to: dotyk, słuch, wzrok, węch i smak.
Dzieci w naszych placówkach mają możliwość w przyjaznej atmosferze i pod okiem specjalistów poznawać wszystkimi zmysłami otaczający je świat – a jednocześnie dobrze się bawić.

Poza skupieniem się na określonych zmysłach każde zajęcia równocześnie aktywują dwa najistotniejsze w integracji sensorycznej systemy jakimi są układ przedsionkowy i proprioceptywny. Dzięki układowi przedsionkowo-proprioceptywnemu człowiek odbiera doznania związane z ruchem i zmianami w ruchu. Ma on wpływ na utrzymanie równowagi,
świadomość przestrzeni, właściwe napięcie mięśniowe, koordynację i płynność ruchu. Od jego prawidłowego działania zależy kształtowanie się i rozwój funkcji ruchowych, czuciowych i poznawczych.

Odpowiednio zaplanowane ćwiczenia stymulujące układ przedsionkowy normalizują działanie systemu nerwowego. Wpływają również na rozwój funkcji słuchowo-językowych oraz na odbiór wrażeń przez inne systemy zmysłowe.

Realizujemy szereg programów m.in.:

  • pożegnanie z pieluszką,
  • Bajka na pogodę i niepogodę”- bajkoterapia dla dzieci wg. Marii Molickiej,
  • „Dźwięki, które leczą” -muzykoterapia ,
  • „… a Ja w domu mam chomika, kota rybki oraz psa ”- program opieki nad zwierzątkami i roślinkami,
  • Bezpieczeństwo maluszków na co dzień,
  • Higiena Słodkich Bobasków a co to takiego?

Galeria zdjęć

Oddział żłobka "Słodki Bobasek"
w Nosówce