Żłobek Słodki Bobasek Rzeszów

Żłobek w Rzeszowie

ul. Reformacka 4
35-026 Rzeszów.
Słodki Bobasek rozpoczął swoją działalność w maju 2010 r i był pierwszym niepublicznym żłobkiem w Rzeszowie.
Pomysł stworzenia żłobka zrodził się po dostrzeżeniu problemu, jaki stoi przed rodzicami którzy, chcą wrócić do pracy zawodowej, a nie mają możliwości zapewnienia opieki swoim pociechom przez osoby bliskie. Stworzyliśmy miejsce, gdzie Państwa dziecko otoczone jest czułą i troskliwą opieką wykwalifikowanego personelu, a Maluszki czują się bezpiecznie, gdyż priorytetem jest rozwijanie ich osobowości i umiejętności zgodnie z ich potrzebami oraz indywidualnym tempem rozwoju.

Dysponujemy własnym ogródkiem, parkingiem oraz salą teatralną, w której organizujemy przedstawienia, bale oraz projekcje bajek na dużym ekranie

Żłobek Słodki Bobasek w Rzeszowie

 

Żłobek dla Twojego dziecka

Podczas powstawania „Słodkiego Bobaska”, posługiwaliśmy się założeniami projektu do ustawy z dnia 4 lutego 2011 o opiece nad dziećmi do lat 3.

Tworząc punkt opieki nad dzieckiem Słodki Bobasek, robiliśmy wszystko, aby w momencie wejścia w życie ustawy móc otrzymać status „Żłobka”, a nie „Klubu Malucha”.

Przewaga statusowa „żłobka” nad „klubem malucha” ma znaczenie, ponieważ zwiększa bezpieczeństwo Państwa pociech przebywających w placówce, ponieważ Żłobek spełnia dużo wyższe standardy bezpieczeństwa wyszczególnione w przepisach techniczno-budowlanych oraz przepisach o ochronie przeciwpożarowej.

Drugim istotnym elementem wyróżniającym „żłobek od „klubu malucha” jest ilość godzin w ramach, których dziecko może przebywać pod opieką w danym punkcie opieki,

  • żłobek do 10 godzin dziennie
  • klub malucha do 5 godzin dziennie.

Ustawa mówi o ósemce dzieci przypadających na jedną opiekunkę w punktach sprawowania opieki nad dziećmi do lat 3. W „Słodkim Bobasku” na jedną opiekunkę przypada 5 dzieci zapisanych do „Słodkiego Bobaska”.

Zajęcia z integracji sensorycznej

Program pięciu zmysłów został opracowany przez terapeutów integracji sensorycznej.

Opiera się na odpowiednio zaplanowanej stymulacji najważniejszych zmysłów człowieka. Celem naszym nie jest prowadzenie terapii ale ogólna stymulacja ukierunkowana na prawidłowy rozwój naszych dzieci. Terapeuta prowadzący grupowe zajęcia będzie miał możliwość zauważyć ewentualne zaburzenia i trudności występujące u dzieci a następnie zwrócić na nie uwagę rodzica.

Zgodnie z Programem pięciu zmysłów, zajęcia w których uczestniczą dzieci będą codziennie ukierunkowane na stymulowanie innego zmysłu. Będą to dotyk, słuch, wzrok, węch i smak

Realizujemy szereg programów m.in.:

  • pożegnanie z pieluszką,
  • Bajka na pogodę i niepogodę”- bajkoterapia dla dzieci wg. Marii Molickiej,
  • „Dźwięki, które leczą” -muzykoterapia ,
  • „… a Ja w domu mam chomika, kota rybki oraz psa ”- program opieki nad zwierzątkami i roślinkami,
  • Bezpieczeństwo maluszków na co dzień,
  • Higiena Słodkich Bobasków a co to takiego?

Galeria zdjęć

Jak do nas trafić?
Niepubliczny
Żłobek Sensoryczny
w Rzeszowie